Evimizde en çok zaman geçirdiğimiz alanların başında salon geliyor. Bu yüzden herkes için salonun rahatlığının yanı sıra yaşam tarzımızı ve zevklerimizi yansıtan dekorasyonu da oldukça önemli. Salon dekorasyonu yapmaya karar verdiyseniz ise doğru dekorasyon için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Nasıl bir salon istiyorsunuz modern mi yoksa şık bir salon mu? Ya da her ikisine sahip bir salon mu? Yazımızda salon dekorasyonu konuşunuzda size yardımcı olacak bazı detaylar hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Ufak Detaylarla İstediğiniz Salona Ulaşmak Çok Kolay!

İstediğiniz şıklıkta bir salon görünüme sahip olmak sandığınız kadar zor değil. Ufak detaylarla bile istediğiniz salona ulaşmak oldukça kolay. Seçeceğiniz salon dekorasyon ürünleri ile salonunuzun havasını tamamen değiştirebilir, şık ve modern bir salona sahip olabilirsiniz.

Duvar Rafı Tercihiniz Nasıl Olmalı?

Salonunuz için hem kullanışlı hem de estetik bir görünüm oluşturacak en etkili dekorasyon ürünlerinden biri duvar rafları. Ancak doğru duvar rafı seçimi içinde bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Duvar rafı seçerken, rafı kullanacağınız alanın büyüklüğüne, salondaki diğer mobilyalar ile renk ve malzeme uyumuna ve kullanacağınız alanın yerine mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Bu detaylar salonunuzun genel dekorasyonu ile uyumlu duvar rafı seçmenize yardımcı olacaktır. Bu detayları dikkate almayarak duvar rafı tercihi yapmanız halinde ise dekorasyonunuzun bütünlüğünü bozabilirsiniz. Bu da salonunuzun kötü bir görünüme sahip olmasına neden olabilir.


Televizyon Üniteniz Salonunuzda En Göze Çarpan Alanlardan Bir Tanesi!

Salon dekorasyonunda kullanılan en önemli mobilya parçalarının başında televizyon ünitesi gelmektedir. Çünkü salonda bulunduğu konum itibari ile salona girer girmez ilk göze çarpan mobilyadır. Bu yüzden salonda şık bir dekorasyon oluşturmak için doğru televizyon ünitesini seçmek oldukça önemlidir. Doğru televizyon ünitesini seçmek için ise, salonunuzun büyüklüğüne uygunluğu, salonun genel dekorasyona uyumu ve işlevselliği gibi birçok detaya dikkat etmeniz gerekiyor.


Sehpa ve Halı Seçimini Atlamayalım!

Salon dekorasyonunu tamamlayan en önemli dekorasyon ürünlerinden olan sehpa ve halıyı da es geçmemek lazım. Özellikle halı salon dekorasyonunun rengini belirleyen bu yüzden de havasını tamamen değiştirebilecek dekorasyon ürünlerinden biri. Bu yüzden seçeceğiniz halının salonun dekorasyonu üstünde oldukça büyük bir etkisi var. Salonunuz için halı seçerken tercih edeceğiniz renk bütün salonunun dekorasyonunun temel rengi olacaktır. Şık bir salon dekorasyonu için duvarların, koltuk takımlarının hatta diğer aksesuarların halının rengi ile bir uyum içerisinde olması gerekmektedir. Bir diğer önemli aksesuar olan sehpa ise salondaki mobilya estetiğini ve dengesini sağlaması açısından oldukça önemlidir. Sehpalar hem işlevselliği hem de estetik tasarımları ile salonunuzun görüntüsünü tamamen değiştirebilirler.


Decorvita ekibi olarak bu yazımızda modern ve şık salon dekorasyonları hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde modern veya şık bir salona sahip olmak isterseniz sitemizde yer alan salon dekorasyon ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Salon dekorasyon ürünleri ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilir sitemizde bulunan diğer dekorasyon ürünlerine göz atabilirsiniz.