Menu
Alışveriş sepetiniz

Mimari Görselleştirme ve Teknik Çizim

2 boyutluk çizilen projelerin sanal ortamda 3 boyutlu olarak yansıtılmasına mimari görselleştirme adı verilmektedir. Mimari görselleştirmenin kullanım alanları oldukça geniştir. Başta koltuk çizimleri olmak üzere mobilya,mutfak yatak odası,şirket, ev,kafeterya gibi yapıların dış cephe çalışmalarında kullanılır.

Mimari Görselleştirmenin Önemi


Mimari yapılarda mimari görselleştirme tekniğinin uygulanmasının pek çok önemi vardır. Özellikle mimar görselleştirme çizilmiş olan projelerdeki eksik ve kusurları belli etmede yardımcı olmaktadır. Projede gerçekçi bir görüntü oluşmasına zemin hazırlar. Mimari görselleştirme ile birlikte etkili sanal turları yapabilirsiniz. Yapının veya ürünün çekiciliğini arttırabilirsiniz.

Mimari görselleştirme 3d animasyonlar tasarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra mimari görselleştirme imalat ve inşaat sektöründe oldukça fazla tercih edilmektedir. Vizyonlarınızı en etkili bir şekilde sunma ve pazarlama yöntemi mimari görselleştirme tekniğidir. Mimari görselleştirme tekniği ile projelerinizi oldukça kolay bir şekilde kaliteli çizimler haline getirebilirsiniz.

Mimari Görselleştirme Programları Nelerdir?


Özellikle mimari görselleştirme programlarında en çok 3D Studio Max uygulaması tercih edilir. 3D Studio uygulaması her kullanıcı tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Bunun yanı sıra Autocad uygulaması tercih etmenizi tavsiye ederiz. Autocad uygulamasında farklı çeşitte bir sürü mimari çizim örnekleri mevcuttur. Ayrıca tamamen ücretsiz olarak kullanılır.

Mimar görselleştirme uygulamalarında blender uygulaması da oldukça güvenilirdir. Windows,Macos sürümünde rahatlıkla çalışmaktadır. Tamamen ücretsiz olan bu program alternatif olarak rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanı sıra Apple şirketi yalnızca Apple kullanan kişiler için Archicad uygulaması hem güvenilirdir hem de 3d ev çizim uygulamasıdır. Mimari görselleştirme uygulamalarında en son Sketchup uygulamasını tavsiye ederiz. Sketchup uygulamasını herkes rahatlıkla kullanabilir. Tamamen ücretsiz bir program olması ile bilinmektedir. Genelde basit çizim programı olan Sketchup uygulamasını profesyonel çizimleriniz için de kullanabilirsiniz.

deneme

Mimari Hizmet Kategorileri

Bu kategoride ürün bulunamadı.